صورتجلسه اولین مجمع عادی انجمن پزشکان عمومی کرج در سال 1391 مورخه جمعه 17 شهریور
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۸ شهریور ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: انتخابات انجمن

     به نام خدا

صورتجلسه اولین مجمع عادی انجمن پزشکان عمومی کرج در سال 1391 مورخه جمعه 17 شهریور 91

جلسه ی مجمع عادی انجمن پزشکان عمومی کرج درر مورخ 1391/6/17 ساعت 9:30 با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و با حضور بیش از نصف اعضا پیوسته ی انجمن که از ابتدای سال 91 لغایت 16 شهریور 91 جهت ثبت نام در انجمن اقدام کرده بودند،در محل انجمن به ریاست جناب آقای دکتر ایزدیار و دبیری جناب آقای دکتر مختاری و منشی گری جناب آقای دکتر رضاوفایی مهر برگزار گردید.

دستور جلسه:

1-      بررسی نامه شماره 800/98/ک ع  مورخ 91/6/17 هیئت مدیره

2-      استماع گزارش هیئت مدیره در خصوص فعالیتهای انجمن در ماههای اخیر

 

مذاکرات :

گردهمایی اعضای پیوسته ی انجمن در قالب مجمع عمومی عادی با تعیین هیئت رئیسه مجمع شروع گردید .آقای دکتر ایزدیار به عنوان رئیس مجمع و آقای دکتر مختاری به عنوان دبیر و آقای دکتر وفایی مهر به عنوان منشی از سوی شرکت کنندگان در گردهمایی انتخاب گردیدند .در ادامه جلسه نامه مذکور در دستور جلسه توسط آقای دکتر مختاری قرائت گردید و بعد از بحث و بررسی و تبادل نظر و اظهار نظر برخی از شرکت کنندگان در جلسه به شرح ذیل تصمیماتی اتخاذ گردید . ضمنا آقای دکتر طبیب  زاده ریئس محترم انجمن پزشکان عمومی کرج گزارشی از فعالیتهای انجمن در طی ماههای اخیر را به اطلاع مجمع رسانیدند و احراز حد نصاب از سوی رئیس محترم مجمع با استعلام از ریاست محترم انجمن (اعضا پیوسته از ابتدای سال 91 لغایت پایان وقت اداری 91/6/16) صورت پذیرفت .

مصوبات:

1-      پیشنهاد هیئت مدیره برای تعیین حق عضویت سال 91 در مجمع بررسی و مبلغ 150000 ریال مشابه سال 90 مورد موافقت قرار گرفت .

2-      با توجه به ضرورت تشکیل مجمع عمومی عادی برای برگزاری انتخابات هیئت مدیره جدید ،مجمع عمومی به اتفاق آرا آخرین مهلت برای ثبت نام پزشکان عمومی و پرداخت حق عضویت در سال 91 جهت شرکت در مجمع آتی را پایان وقت اداری پانزدهم آبان 1391 تعیین نمود.

3-      موضوع بند 4 نامه فوق الذکر مبنی بر ثبت نام نامزدهای انتخاباتی دو هفته قبل از انتخابات در لیست نامزدها در محل دفتر انجمن ،در مجمع بررسی و مجمع موافقت خود را با آن اعلام نمود .

4-      موضوع تعویق انتخابات از مجمع فعلی به مجمع عمومی آتی در مجمع طرح و مجمع عمومی با تاکید بر ضرورت رعایت قانون جهت برگزاری انتخابات سالم و قانونی ،موافقت خود به اتفاق آرا با موکول شدن این دستور به مجمع عمومی بعدی اعلام نمود .

5-      موضوع عضویت، (اعضا جدید از بعد از تاریخ 1391/8/15) مطرح و مجمع از هیئت مدیره محترم خواست مراجعین بعد از تاریخ پانزدهم آبان 91 را برای ثبت نام پذیرفته ولی از قرار دادن آنها در لیست اعضا پیوسته برای شرکت در مجمع عمومی بعدی که به قصد برگزاری  انتخابات تشکیل خواهد شد خودداری نماید.

6-      مفاد آیین نامه اجرایی نحوه برگزاری انتخابات و نظارت بر انجمن های علمی ،در مجمع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مجمع با اشاره به بند دوم این آیین نامه ،از هیئت مدیره خواست ضمن اعلام عمومی از طریق ارسال پیامک ،دادن اطلاعیه به تک تک پزشکان مراجعه کننده به سازمانهای بیمه گر و نیز ارسال نامه به محل کار پزشکان عمومی در حوزه جغرافیایی شهرستان کرج ،برای مراجعه پزشکان عمومی جهت ثبت نام در انجمن (منتهی به پانزدهم آبان 91)لیست اعضائ پیوسته را حداکثر تا تاریخ 1/9/91 به کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت جهت فراهم شدن مقدمات برگزاری انتخابات در اوایل دی ماه 91 ،ارسال نمایند و یک نسخه از لیست را در اختیار انجمن پزشکان عمومی ایران قرار دهند .

جلسه مجمع راس ساعت 11:30 قبل از ظهر با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) پایان یافت


انتقاد نمایندگان پزشکان عمومی از دستورالعمل ۰۲ در کمیسیون بهداشت مجلس
ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ شهریور ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

نمایندگان صنفی پزشکان عمومی کشور با حضور در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، نگرانی خود را از اشکالات ساختاری و اجرایی نسخه‌ی ۰۲ دستورالعمل طرح پزشک خانواده‌ی شهری اعلام کردند.
در این دیدار که دوشنبه ۲۳ مرداد در کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر کائینی و با حضور اکثر اعضای کمیسیون تشکیل شد، از یک‌سو نمایندگان وزارت رفاه، کار و تعاون اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و از سوی دیگر دکتر عزت‌الله گلعلی‌زاده و دکتر شهریار خاقانی (از منتخبین انتخابات ۲۳ تیرماه انجمن پزشکان عمومی ایران)، دکتر ابوالفضل بهجو (رییس انجمن پزشکان عمومی فارس)، دکتر حسین قشلاقی (بازرس مجمع عمومی نظام پزشکی کشور) و دکتر مهران قسمتی‌زاده (رییس شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان) به‌نمایندگی از سوی جامعه‌ی پزشکان عمومی حضور داشتند.
نمایندگان پزشکان عمومی در این نشست استقرار نظام سلامت با محوریت پزشک خانواده را از آرمان‌های پزشکان عمومی کشور خواندند، اما از نسخه‌ای که دستورالعمل نسخه‌ی ۰۲ وزارت بهداشت برای اجرای طرح پزشک خانواده‌ی شهری به‌عنوان طرحی ناقص و سرهم‌بندی شده یاد کردند و شتاب این وزارتخانه برای اجرای چنین طرحی را در ابعاد ملی، بدون آماده‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی، فیزیکی، آموزشی و حتی تامین نیروی انسانی لازم غیرموجه دانستند و از کمیسیون بهداشت خواستند با مداخله‌ی به‌موقع از خسارت‌های جبران‌ناپذیر ناشی از اجرای این طرح بکاهد.
بی‌توجهی به بخش خصوصی و دولتی بودن دستورالعمل، وجود نداشتن زیرساخت‌های مورد نیاز برای اجرای طرح، بی‌توجهی به قوانین بالادستی، تشکیل نشدن  شورای‌عالی بیمه‌ی سلامت، ناهماهنگی بین سازمان‌های بیمه‌گر، بی‌توجهی به نظرات کار‌شناسی نمایندگان صنوف مختلف پزشکی به‌ویژه انجمن‌های علمی و نظام پزشکی و نبود بودجه‌ی کافی برای اجرای دستورالعمل ۰۲ از مهم‌ترین نگرانی‌های مطرح شده از سوی نمایندگان پزشکان عمومی در این نشست بود.
همچنین مشکلات به‌وجود آمده در ماه نخست اجرای طرح در شیراز از مباحث بسیار جالب توجه این دیدار بود. سرگردانی مردم، به‌راه نیافتادن صحیح نرم‌افزار پرونده‌ی سلامت، پرداخت‌های نا‌هماهنگ و برخلاف وعده‌های اولیه‌ی سازمان‌های بیمه‌گر، بالا بودن بار مراجعه‌ی افراد زیر پوشش (گاهی تا بیش از ۶ بار در ماه)، همکاری نکردن و ناآمادگی سطوح تخصصی و فوق تخصصی برای اجرای طرح از مهم‌ترین مشکلاتی بود که رییس انجمن پزشکان عمومی فارس به آن‌ها اشاره کرد.
در این نشست دکتر محمد شریعتی، رییس ستاد اجرایی برنامه‌ی پزشک خانواده، توضیحاتی در مورد انتقادات مطرح شده داد و با وعده‌ی اصلاح دستورالعمل در حین اجرا، خواستار همکاری جوامع صنفی جامعه‌ی پزشکی با این طرح شد. اما این وعده نیز با این پاسخ روبه‌رو شد که در سال ۸۴  نیز در هنگام اجرای دستورالعمل «بیمه‌ی روستاییان و عشایر» چنین وعده‌ای به مردم و جامعه‌ی پزشکی داده شد. اما آیا این وعده تا کنون تحقق یافته است؟


دکتروحید دستجردی: بامنتقدان پزشک خانواده مذاکره میکنیم
ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢ شهریور ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

دکترمرضیه وحید دستجردی ،وزیر بهداشت درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا انتقاداتی که نسبت به برنامه پزشک خانواده وجود دارد را وارد می‌دانید، گفت: به هر حال باید با منتقدان برنامه پزشک خانواده بنشینیم وجلسه بگذاریم، یا ما آنها را قانع می‌کنیم و یا آنها ما را قانع می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: دراین صورت اگرنیازی به اصلاحی در برنامه پزشک خانواده باشد، اصلاحات صورت می‌گیرد.

وزیربهداشت در پاسخ به این سوال که چه نظری درمورد اینکه منتقدان می‌گویند برنامه پزشک خانواده با شتابزدگی اجرامی شود دارید، تصریح کرد: برنامه پزشک خانواده باید درهمان زمان برنامه چهارم توسعه انجام می‌شد از همین رو باید این تاخیررا جبران می‌کردیم.

دستجردی تاکیدکرد: ‌ بنابراین وزارت بهداشت نه تنها در اجرای برنامه پزشک خانواده تعجیل نداشته است بلکه تاخیر نیز دارد، بنابراین دعا کنید که بتوانیم آن تاخیر را را جبران کنیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا این گفته منتقدان که با اجرای برنامه پزشک خانواده ۴۰هزارپزشک بلاتکلیف می‌شوند را تایید می‌کنید، افزود: نه اصلا این طور نیست، دراجرای برنامه پزشک خانواده۳۰ هزارپزشک موردنیاز است که ۲۰هزارنفر آن از پزشکان دولتی و خصوصی الان در سیستم وجود دارد.

وزیربهداشت ادامه داد: ۱۰هزارپزشک دیگر نیز موردنیازاست که امیدواریم زود‌تر وارد عرصه شوند و از"کارخانه تولید پزشک" بیرون بیایند (!)


پرداخت 15%خسارت سازمان های بیمه گر به پزشکان
ساعت ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢ شهریور ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

همکاران محترم : از آنجاکه در سنوات گذشته سازمان های بیمه گر حق الزحمه طرف قرار داد ها را با تاخیرچند ماهه پرداخت میکردند لذا مجلس محترم برای جلوگیری از هرگونه خسارت وارده به جامعه پزشکی سازمان های بیمه گر را موظف به رعایت ماده 60 از قانون بودجه سال 91 نموده  لذا از کلیه همکاران  درخواست میگردد در هنگام عقد قرارداد با بیمه ها مفاد  ماده 60 را مد نظر قرار بدهند     

ماده 60 از قانون بودجه سال 91 اشعار میدارد:« کلیه سازمان های بیمه گر خدمات درمانی موظفند شصت 60% درصد صورتحساب های ارسالی از سوی موسسات ومراکز بهداشتی ودرمانی وبیمارستان های طرف قرار داد را قبل از رسیدگی حد اکثر ظرف مهلت دوهفته به عنوان علی الحساب وبقیه مطالبات را حد اکثر تا سه ماه پس از تحویل اسناد مربوطه پرداخت کنند . در صورت عدم اجرای حکم این بند سازمان های بیمه گر موظفند ضرروزیان آن را به نرخ پانزده درصد جبران نمایند»برگرفته از قانون بودجه سال 91 ابلاغی ازطرف رئیس مجلس به رئیس جمهور به شماره 95775/653 وتاریخ 31/2/91


روز پزشک مبارک
ساعت ۱:٤۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

روزپزشک بر تمامی سفید پوشان عرصه سلامت مبارک باد

انجمن پرشکان عمومی کرج