دکتروحید دستجردی: بامنتقدان پزشک خانواده مذاکره میکنیم
ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢ شهریور ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

دکترمرضیه وحید دستجردی ،وزیر بهداشت درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا انتقاداتی که نسبت به برنامه پزشک خانواده وجود دارد را وارد می‌دانید، گفت: به هر حال باید با منتقدان برنامه پزشک خانواده بنشینیم وجلسه بگذاریم، یا ما آنها را قانع می‌کنیم و یا آنها ما را قانع می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: دراین صورت اگرنیازی به اصلاحی در برنامه پزشک خانواده باشد، اصلاحات صورت می‌گیرد.

وزیربهداشت در پاسخ به این سوال که چه نظری درمورد اینکه منتقدان می‌گویند برنامه پزشک خانواده با شتابزدگی اجرامی شود دارید، تصریح کرد: برنامه پزشک خانواده باید درهمان زمان برنامه چهارم توسعه انجام می‌شد از همین رو باید این تاخیررا جبران می‌کردیم.

دستجردی تاکیدکرد: ‌ بنابراین وزارت بهداشت نه تنها در اجرای برنامه پزشک خانواده تعجیل نداشته است بلکه تاخیر نیز دارد، بنابراین دعا کنید که بتوانیم آن تاخیر را را جبران کنیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا این گفته منتقدان که با اجرای برنامه پزشک خانواده ۴۰هزارپزشک بلاتکلیف می‌شوند را تایید می‌کنید، افزود: نه اصلا این طور نیست، دراجرای برنامه پزشک خانواده۳۰ هزارپزشک موردنیاز است که ۲۰هزارنفر آن از پزشکان دولتی و خصوصی الان در سیستم وجود دارد.

وزیربهداشت ادامه داد: ۱۰هزارپزشک دیگر نیز موردنیازاست که امیدواریم زود‌تر وارد عرصه شوند و از"کارخانه تولید پزشک" بیرون بیایند (!)