کنترل دایمی احساسات، به سلامتی لطمه وارد می کند

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه هلث، کنترل و تنظیم احساسات در شرایط گوناگون، یکی از مهمترین مولفه های حفظ زندگی و روابط اجتماعی است ولی تحقیقات اخیر نشان می دهد که افراط در این موضوع، سلامت جسمی و روانی فرد را تهدید می کند.

کنترل احساسات در برخی موارد بسیار مفید و ارزشمند است؛ برای مثال زمانی که یکی از افراد خانواده به یک بیماری مهلک دچار می شود، کنترل احساسات در بهبود اوضاع روحی خانواده و کاهش استرس بسیار مفید است ولی زمانی که این امر منجر به سوء استفاده اطرافیان و آزار فرد مورد نظر شود، به مرور پدیده ایفرسایشی می شود و سلامت روح و جسم را تهدید می کند.

در این تحقیق آمده است که همدردی با دوستان مورد اعتماد، بار سنگین غم ها را کاهش می دهد و به سلامت فرد کمک می کند و کنترل احساسات در مواقع استرس زا بسیار خطرناک است.

تحقیقاتی که چندی پیش انجام شد، نشان می دهد که گفت وگوی زنان با یکدیگر به سلامت و طول عمر آنان کمک می کند.

براساس این پژوهش افرادی که تمام امور را به تنهایی تحمل می کنند و به اصطلاح تودار هستند، معمولا دچار سکته می شوند و اغلب افسرده اند. افرادی که معمولا احساسات خود را پنهان می کنند، ترجیح می دهند که در شرایط استرس زا بمانند و برای تغییر شرایط نمی کوشند که  این امر در نهایت به سلامتی آنان لطمه وارد می کند

نتایج کامل این تحقیقات در شماره اخیر نشریه Association for Psychological Science منتشر شده است.

/ 0 نظر / 35 بازدید