مکان و تهویه مناسب هنگام خواب به کاهش خستگی فرد کمک می‌کند

خبرگزاری تسنیم: دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: افرادی که خواب عمیق ندارند و مکان و تهویه اتاقشان مناسب نیست زمانی که از خواب بر می‌خیزند،اغلب کسل و خسته هستند و توان کار کردن را ندارند چرا که  اکسیژن در خواب بسیار مهم است و به بهبود خواب کمک می‌کند.

به گفته وی وجود اکسیژن در خواب بسیار مهم است، چرا که به بهبود خواب کمک می‌کند در طب امروزی گفته می‌شود که اگر اکسیژن به همه سلول‌ها برسد، موجب کاهش خستگی فرد و توان کار کردن افراد بالا می‌رود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: افرادی که مداوم در حال فکر کردن هستند و نسبت به امور زندگی روزمره خود درایت به خرج می‌دهند، این عمل برای مغزشان مفید است و فکر کردن متعادل به تعادل مزاج مغز کمک می‌کند.

روح اللهی بیان داشت: بسیاری از افراد هستند که از فکر خود به خوبی استفاده نمی‌کنند و انجام مسائل پیرامون خود را به دیگران واگذار می‌کنند که مزاج مغز از تعادل خارج شده و به خود ضرر می‌رسانند چرا که افراط و تفریط به بدن ضرر می‌رسانند.

وی با بیان اینکه فکر کردن نوعی ورزش برای مغز محسوب می شود اضافه کرد: افرادی که از فکر خود بیش از حد استفاده می‌کنند مغز دچار غلبه خشکی شده و ممکن است که در آینده به جنون و افسردگی مبتلا شوند.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران عنوان کرد: افرادی که از فکر خود به خوبی استفاده نمی‌کنند به مرور زمان موجب کم خردی و کاهش حافظه و تجمع رطوبات در مغز منجر شده که در دراز مدت فرد به فراموشی مبتلا می‌شود و بروز مشکلات روحی و روانی در آنها بیشتر است.

روح اللهی ادامه داد: در زمینه حالات نفسانی باید گفت که زود عصبانی شدن، برانگیختگی سریع، بی اعتنایی به قضاوت دیگران، جرات و جسارت، پر سخنی و پیوستگی کلام نشانه گرمی مزاج است و افراد گرم و خشک معمولاً تندخو و خشمگین هستند، حافظه خوبی دارند و از قدرت تحلیل و تجزیه بالایی برخوردار هستند.

به گزارش تسنیم، خواب و بیداری در افراد باید معتدل باشد و نباید کمتر از 6 و بیشتر از 9 ساعت باشد که میزان خواب ارتباط مستقیم با مزاج فرد دارد، افرادی که مزاجشان به سردی گرایش دارد به خواب بیشتر نیاز دارند و افرادی که مزاجشان به گرمی گرایش دارد خواب کمتر نیاز دارند.

خوابیدن در طول روز به خصوص در فصل سرما موجب تباهی رنگ چهره، سستی بدن، احساس کسالت و کاهش اشتها می‌شوند که بیشترین ضرر خواب روز متوجه سرد مزاجان است.

انتهای پیام/

/ 0 نظر / 10 بازدید